Palnik gazowy tlenowo-powietrzny

Palnik gazowy tlenowo powietrzny

Informujemy o oddaniu do użytku palnika gazowego wentylatorowego ze wspomaganiem tlenem posiadającego dwa stopnie mocy. Pierwszy z ciągłym sterowaniem mocą z zachowaniem proporcji mieszanki gaz/ powietrze, oraz drugim stopniem zasilanym tlenem. Palnik ma znamionową moc 300 kW utleniacz do 150 kW dostarczany jest z wentylatora a druga połowa mocy zasilana jest tlenem. Palnik w codziennej produkcji służy do wygrzewania kadzi nad linią rozlewniczą, lecz ma być także palnikiem do zadań specjalnych.

Konstrukcja planika jest w całości wykonana ze stali jakościowych. Dla uzyskiwania pewnego zapłonu na palniku został zabudowany transformator zapłonowy. Jednakże planik nie stracił na swojej poręczności. Automatyka i aparatura została zabudowana na ramie przystosowanej do przenoszenia przez wózek widłowy. Gaz powietrze oraz tlen dostarczane są do palnika elastycznymi stalowymi wężami. Palnik sterowany jest termoparą mierzącą temperaturę wymurówki kadzi.

Regulator temperatury dostarczony z urządzeniem umożliwia sterowanie według zadanej krzywej. Dla ułatwienia stosowania tego rozwiązania wyprowadziliśmy na panel szafy przełączniki umożliwiające łatwe wybranie trybu pracy regulatora.

Moc palnika regulowana jest automatycznie na podstawie stałych Regulatora temperatury. Moc gaz/tlen jest mocą skokową uruchamianą na podstawie odchyłki od wartości zadanej. Co ważne tlen nie jest konieczny do prawidłowego działania urządzenia. Przy braku ciśnienia tlenu palnik będzie z powodzeniem pracował na mocy gazowo-powietrznej. Palnik posiada automatyczny restart po przegrzaniu, alarm przegrzania i wyłączenie palnika sterowane jest nastawialnym przekaźnikiem czasowym.

Palnik ten nadaje się do bycia uniwersalnym palnikiem na waszej odlewni. Na co dzień może wygrzewać kadź a w razie wymiany wymurówki pieca w sam raz jako palnik do suszenia. Oddany palnik pracuje na 8 metrowych elastycznych przewodach. i jest zamocowany w kołnierzu na kadzi z szybkim zdejmowaniu na klamrach. Lecz widzimy także potencjał w rozwiązaniach typu zamocowany na pokrywie do grzania kadzi lub w ścianie do grzania poziomego. przewody mogą być wydłużone a palnik wyposażony w pokrywy do kilku rodzai kadzi/pieców. zapraszamy do przedstawiania oczekiwań.

Karta katalogowa Palnik-uniwersalnego-przeznaczenia-dla-odlewnictwa-karta-katalogowa.pdf

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *