Pokrywa
Każdy podgrzewacz powinien składać się z izolowanej pokrywy całkowicie zakrywającej światło kadzi. w przypadku gdy kadź nie posiada własnej.
Zalety zastosowania pokrywy:
- Pozwala na znaczącą oszczędność gazu niewielkim kosztem.
- Zatrzymuje ucieczkę ciepła, poprzez promieniowanie, z najgorętszych powierzchni grzanej kadzi. Skutkuje to oprócz korzyści energetycznych także zwiększeniem komfortu pracy w okolicy stanowiska.
- Tworzy wewnątrz kadzi komorę spalania niezależną od zewnętrznych ruchów powietrza. Pozwalając na regulacje palnika pod kątem największej efektywności.
- Zapewnia ustalone miejsce wypływu spalin z kadzi. Spaliny nie lecą na przewody, rury, aparaturę nie powodując ich zużycia. Oraz zwiększa komfort pracy.
- Jest wygodnym miejscem zamocowania palnika.
Funkcjonalność konstrukcji
Stanowisko do wygrzewania kadzi musi być funkcjonalne. Proponujemy całą gamę rozwiązań konstrukcyjnych dla wygodnego i bezpiecznego grzania kadzi na waszym zakładzie. Często czynnikiem decydującym w kwestii konstrukcji jest sposób transportu kadzi na odlewni.
Stosowane rozwiązania konstrukcyjne:
Wygrzewanie typowych kadzi można podzielić na wygrzewanie w pozycji pionowej i poziomej. Podgrzewacze w pozycji pionowej zajmują w pozycji spoczynkowej więcej miejsca na zakładzie, lecz nie potrzebują dodatkowego stanowiska umożliwiającego przechylenie kadzi.
Mobilność palnika:
- Podgrzewacz mobilny.
Podgrzewacz mobilny jest w całości zabudowany na ramie na kółkach. Gaz jest dostarczany do urządzenia elastycznym przewodem, którego długość ogranicza pole możliwego ustawienie podgrzewacza. Takie rozwiązanie Jest sensowne wtedy gdy podgrzewaczem jest w stanie manewrować pojedynczy pracownik. Dlatego jest to rozwiązanie idealne do kadzi o odpowiednich wymiarach.
- Podgrzewacz stacjonarny
Podgrzewacz stacjonarny wymusza ustawienie kadzi w odpowiednim miejscu. Tworzy tak zwane stanowisko do wygrzewania kadzi.
Zakres ruchu pokrywy i jej napęd:
W celu dogodnego umiejscowienia pokrywy na kadzi oferujemy następujące napędy:
- siłownik hydrauliczny,
- siłownik pneumatyczny,
- przekładnia ręczna,
- motoreduktor.
Zakres ruchu pokrywy:
- pokrywa przemieszczana góra dół, na równoległowodzie,
- pokrywa na ramieniu z rolkami opartymi na słupie,
- pokrywa przesuwana na szynach przód tył, przy wygrzewaniu kadzi w położeniu poziomym.
Dodatkowo możliwe są położenia spoczynkowe, jak odchylenie pokrywy na ścianę, czy podniesienie mocno w górę.